WSTAŃ Z FOTELA! – Otwarte spotkanie

20 mar WSTAŃ Z FOTELA! – Otwarte spotkanie

Spotkanie „WSTAŃ Z FOTELA!”

Każdy z nas spędza wiele czasu w pozycji siedzącej (pracując wiele godzin przed komputerem lub za kierownicą samochodu, siedząc na długich wykładach na uczelni, spędzając wolny czas grając na komputerze lub oglądając ulubiony serial w telewizorze). Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji takiego trybu życia. Oprócz zaburzeń krążeniowo-oddechowych związanych z bezruchem, cierpi przede wszystkim nasz kręgosłup, biodra, kolana i ramiona.

Niezależnie od tego czym się zajmujesz, jeśli wstajesz i czujesz się zgarbiony i obolały,  wychodzisz na wieczorne rozbieganie lub spacer, a Twoje mięśnie są skrócone i sztywne, jeśli jesteś  aktywny ale borykasz się z ciągłymi kontuzjami, lub często sięgasz po tabletki na ból głowy, to znaczy, że Twoje ciało potrzebuje zmian!

Na spotkaniu porozmawiamy o tym, jakie są negatywne skutki spędzania czasu w pozycji siedzącej, jak im przeciwdziałać na co dzień, by utrzymać stawy w dobrej kondycji oraz dlaczego równowaga mięśniowa jest tak ważna w ruchu. Spotkanie dedykujemy nie tylko osobom, które borykają się z problemami zdrowotnymi, ale również ludziom aktywnym, dążącym do rozwoju sportowego!

W czasie spotkania posłuchacie krótkiego wykładu, a także będziecie mogli porozmawiać z trenerem lub fizjoterapeutą na temat swoich problemów. Nie zabraknie oczywiście części praktycznej, więc przygotujcie stroje sportowe!

Prowadzący:

Urszula Bhebhe – trener personalny, absolwentka kierunków Technologii Żywności i Żywienia Człowieka – SGGW  oraz Technologii Chemicznej na Politechnice Warszawskiej.  Pasjonatka zdrowego odżywiania i żywienia w sporcie. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach płotkarskich.

Maciej Wojtkowski – fizjoterapeuta sportowy, Absolwent Rehabilitacji na Warszawskiej AWF, Terapeuta manualny wykorzystujący nowoczesne metody terapii m.in. FDM (międzynarodowy certyfikat) i koncepcję taśm anatomicznych (Certyfikat Bodyworker). Na co dzień współpracuje z zawodnikami kadry narodowej lekkoatletów, biegów ulicznych i innych dyscyplin sportu.

Termin: 24.03.2018 (SOBOTA),  godzina 11.00

Miejsce: Infinitus Fizjoterapia – Stare Babice, Warszawska 308

Wejście: darmowe

Zapisy: Mailowo na kontakt@infinitusfizjoterapia.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
No Comments

Post A Comment